22 marca 2024, godz. 19
Gdańsk Miasto Literatury, Długa 35
Zapraszamy do kameralnej przestrzeni Tajnych Kompletów przy Długiej 35 na kolejne muzyczne spotkanie projektu ZEMITER, czyli Marcina Dymitera i Huberta Zemlera. Na nowej płycie Studiolo artyści przekraczają granice wzajemnego oddziaływania, jednocześnie się uzupełniając. To podwójna premiera – nowa płyta i pierwszy koncert projektu ZEMITER w Gdańsku.
Wstęp wolny
Dwa zestawy urządzeń elektronicznych połączonych w jeden organizm oraz dwie osobowości. Marcin i Hubert osobno tworzą rzeczy odmienne. Projekt ZEMITER na zasadach synergii łączy ich światy tworząc jakość, której każdy z osobna by nie wymyślił.
Koncepcja duetu Zemiter opiera się na wzajemnym oddziaływaniu osobowości i muzycznych doświadczeń Marcina Dymitera aka emitera i Huberta Zemlera.
Już od pierwszego spotkania obydwaj muzycy zdali sobie sprawę, że doskonale się uzupełniają. Emiter, jako doświadczony twórca muzyki elektronicznej, kolekcjoner atmosfer i dźwięków otoczenia odpowiada za warstwy przestrzenne, nagrania terenowe czy dźwięki konkretne. Zemler natomiast skupia się na tworzeniu struktur rytmicznych i eksperymentach barwowych. Muzyka tworzona przez duet Zemiter wymyka się jednoznacznej kategoryzacji. Z jednej strony mamy eksperyment i elektroakustyczne poszukiwania, a z drugiej zaś niesamowitą płynność i intrygującą przyjemność obcowania z falami akustycznymi.
Hubert Zemler
Warszawski perkusista, kompozytor i improwizator. Angażuje się w projekty z pogranicza muzyki współczesnej, elektroniki i improwizacji oraz we wszelkie inne formy aktywności perkusyjnej. Poza solowymi projektami często udziela się jako perkusista akompaniujący.
Tworzy również muzykę filmową. Współpracował między innymi z Felixem Kubinem , Toddem Bartonem, Jonem Gibsonem, Evanem Ziporynem, Gyanem Rileyem, Felixem Kubinem, Johnem Tilbury, Agusti Fernandezem, Wacławem Zimplem (trio LAM), Raphaelem Rogińskim , Kamilem Szuszkiewiczem (Zebry a Mit, Istina) czy grupą Mitch&Mitch.
Marcin Dymiter
porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Twórca map dźwiękowych, projektu Field Notes oraz edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista.
Współtwórca Instytutu Pejzażu Dźwiękowego. Gra w projektach: emiter, niski szum, ZEMITER oraz innych, efemerycznych formacjach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.