Podsumowanie 2021 roku — ANXIOUS —

Anxious Magazine Podsumowanie2021

▓ ≈≈≈≈ 𝐓𝐎𝐏 𝟏𝟎 ≈≈≈≈ 2021 ≈≈≈≈ ▓

Redakcja i zaprzyjaźnieni Muzycy, Wydawcy podsumowują 2021 rok. Bez podziału na 
POLSKA / ŚWIAT / KOSMOS .

Wszystkie pozycje są podlinkowane, co mamy nadzieję, ułatwi i uprzyjemni Wam przegląd minionego roku.

█───▄▀▀▀▀▄─▐█▌▐█▌▐██
█──▐▄▄────▌─█▌▐█─▐▌─
█──▐█▀█─▀─▌─█▌▐█─▐██
█──▐████▄▄▌─▐▌▐▌─▐▌─
███─▀████▀───██──▐██
_________𝐏𝐄𝐀𝐂𝐄 & 𝐍𝐎𝐈𝐒𝐄________

Ṁïċḧäł Ṁäjċḧëṛ & Äṛẗüṛ Ṁïëċżḳöẅṡḳï

Dla tych co na Spotify przygotowaliśmy playlistę 50 utworów.



Artur Mieczkowski / ANXIOUS Musick Magazine

  1. but I’m not – daemon trances I​-​VI (Silence Is Not Empty
    Records)
  2. Catherine Graindorge – Eldorado (Glitterbeat Records)
  3. Pan Daijing ‎– Jade 玉观音 (PAN Records )
  4. The Bug – Fire (Ninja Tune Records)
  5. Li Yilei – 之 / OF (Métron Records)
  6. Viviankrist – Behind of Digital Images (Forgot Imprint Records)
  7. Hiro Kone – Silvercoat The Throng (Dais Records)
  8. Rakta & Deafkids – Live At Sesc Pompéia (Nada Nada Discos, RAPID EYE RECORDS)
  9. Dola – Czasy (Widno Records) 
  10. CHORE IA – REANIMACJA (Antenna Non Grata Records)


+ Aaron Dillowy & Lucretia Dalt – Lucy and Aron


Michał Majcher / Schröttersburg / Monopium / Anxious Magazine

Alfabetycznie:


Wojciech Żurek / ANXIOUS Musick Magazine

  1. Low – Hey What
  2. Arab Strap – As Days Get Dark
  3. Deine Lakaien – Dual
  4. Nick Cave & Warren Ellis – Carnage
  5. Lisa Gerrard & Jules Maxwell – Burn
  6. Lustmord & Karin Park – Alter
  7. Chris Eckman – Where The Spirits Rests
  8. Altin Gun – Yol
  9. Variete – Dziki Książę
  10. Ślina – 42’00


Robert Moczydłowski / ANXIOUS Musick Magazine

  1. Ministry – Moral Hygiene (Nuclear Blast)
  2. Stare Dobre Małżeństwo – Uciekinierzy (Myszka Rec.)
  3. Lana Del Rey – Chemtrails Over The Country Club (Universal)
  4. Sexy Suicide – We Will Die As One (Requiem)
  5. Dezerter – Kłamstwo To Nowa Prawda (Pasażer)
  6. NNHMN – Deception Island (Zoharum)
  7. Solar Fake – Enjoy Dystopia (Out Of Line)
  8. :Wumpscut: – Fledermavs 303 (Betonkopf Media)
  9. FIX8:SED8 – The Inevitable Relapse (Dependent)
  10. Blutengel – Erlösung – The Victory Of Light (Out Of Line)

Jakub Skowroński / JAKUB S. / CITIZEN / PATOGEN.zine / MIAZMAT.zine / ANXIOUS Musick Magazine

  1. Shackleton – Departing Like Rivers
  2. African Imperial Wizard – Isandhiwana
  3. The Pop Group – Y In Dub
  4. Control – The Great Divide
  5. Jude – Broken Pillar
  6. G36 Vs JK Flesh – Disintegration Dubs
  7. JFK – Avalanche Zone
  8. New Age Doom/lee Scratch Perry – Lee “Scratch” Perry’s Guide To The Universe
  9. Conrad Schnitzler ­– Paracon (The Paragon Session Outtakes 1978 – 1979)
  10. Kevin Martin – Return To Solaris

2021 obfitował również w wysyp ważnych reedycji m.in. NEW AGE STEPPERS, PACIFIC 231 & RAPOON, ATRAX MORGUE, ALPHA & OMEGA, MUSLIMGAUZE.


Olga / ZŁE OKO

  1. Avant Joik – Live in Bergen
  2. The Bug – Fire
  3. 19 Wiosen – NÓW
  4. Mala Herba – Demonologia
  5. Moor Mother – Black Encyclopedia of the Air
  6. Gallkrist – Det lukter geit
  7. Hiro Kone – Silvercoat The Throng
  8. FRVLDZ – Blitz 191119
  9. MoE – 3
  10. GAAP KVLT – Displaced Pilgrims

Radosław Kamiński / Ab intra

  1. Loscil – LUX Refractions
  2. Blanck Mass – In Ferneaux
  3. Tim Hecker – The North Water
  4. Raison d ‘etre – Daemonum
  5. Abul Mogard – In Immobile Air
  6. Atomine elektrine – Phobos
  7. Desiderii Marginis – Bathe In Black Light
  8. Lustmord & Karin Park – Alter 
  9. Gaap Kvlt – Kingdome
  10. Gas –Der Lange March

Jacek Sokołowski / Rigor Mortiss / HAGAL Studio / Düsseldorf / That’s How I Fight / Kto Nie Kocha Pieszczocha

  1. Moljebka Pvlse – Borrowed Scenery: Apperance
  2. Ministry – Moral Hygiene
  3. Treha Sektori – Rejet
  4. Ate&Nowa Ziemia – Substrate
  5. Big Brave – Vital
  6. Voices Of The Cosmos – Interstellar Space
  7. Job Karma – Sound, Vision, Action
  8. Alio Die & Remco Helbers – The Garland Of Dissolutions
  9. That’s How I Fight – Movement One
  10. C.H. District – Live at XIX Wrocław Industrial Festival

Povilas / OorchachVilkduja

  1. ИIM – Flow My Tears
  2. LEGION OF ANDROMEDA ( W/ VOMIR) – Harsh metal wall
  3. Semănat – Знак / Исток
  4. MONOWAVE – Flower Girl
  5. Леший — Поганые Сны
  6. Trhä – endlhëtonëg
  7. Cold Gate – S/T
  8. ALTARMANG – Moth Star
  9. Wagner Ödegård – Om Kosmos Och De Tolv Järtekn
  10. Brånd / Calvary – S/T (Split 2021)

Grzegorz Siedlecki / Horologium, Ur Musik

Kolejność przypadkowa.

  1. Riki – Gold
  2. Scorn – The Only Place
  3. Desiderii Marginis- Bathe in Black Light
  4. Ulver – Scary Muzak
  5. Der Arbeiter – Amor Fati
  6. Furia – W Śnialni
  7. Sarke – Allsighr
  8. Stendeck – Carnage
  9. Det Katterska Forbund – Lidaverken Del I: Att I Vadeld Forgas
  10. Sonic Area – KI

Marcin Borchardt / reżyser, scenarzysta

1 / 2021. MUZYKA / WSPÓŁCZESNA

  1. Catherine Christer Hennix & Chora(s)san Time – Court Mirage Blues Alif Lam Mim, (Blank Forms)
  2. Anna Thorvaldsdottir / Spektral Quartet – Enigma, (Sono Luminus)
  3. Barbara Monk Feldman – Verses,(Another Timbre)
  4. Iannis Xenakis – Electroacoustic Works, (Karlrecords)

2 / 2021. MUZYKA / JAZZ

  1. Irreversible Entanglements Open the Gates, (International Anthem)
  2. Mako Sica feat. Hamid Drake, Tatsu Aoki, Thymme Jones – Ourania, (Instant Classic)
  3. Black Top Presents: Hamid Drake, Elaine Mitchener, William Parker, Orphy Robinson, Pat Thomas – Some Good News, (Otoroku)
  4. Fire! – Defeat, (Rune Grammofon)

3 / 2021. MUZYKA / POP

  1. The Bug – Fire, (Ninja Tune)
  2. Labour feat. Hani Mojtahedy nine​-​sum sorcery, (Studio Labour)
  3. Senyawa – Alkisah, (Phantom Limb)
  4. Ov Pain – The Churning Blue of Noon, (IT Records)

4 / 2021. MUZYKA / PIEŚŃ ROKU

Nun Gun „Gold Mine” z albumu „Mondo Decay” (Algiers, 2021)


Gaap Kvlt

  1. Turnstile – Glow On
  2. Pauline Anna Strom – Angel Tears in Sunlight
  3. V.A. Okultura – XXX ov XX
  4. Pendant – To All Sides They Will Stretch Out Their Hands
  5. Mirt – Burial Rituals of Ilé-Ifẹ̀
  6. Andy Stott – Never The Right Time
  7. Resina – Speechless
  8. Shackleton – Departing Like Rivers
  9. Zaumne – Élévation
  10. Space Afrika – Honest Labour

Andrea Marini / SabaSaba

  1. Aaron Dillowy Lucretia Dalt – Lucy and Aron
  2. Hiro Kone – Silvercoat The Throng
  3. Sarah Davachi ‎– Antiphonals
  4. Ora Clementi ‎– Sylva Sylvarum
  5. Grouper ‎– Shade
  6. Tomaga – Intimate Immensity
  7. Pan Daijing ‎– Jade 玉观音
  8. Mica Levi – Blue Alibi
  9. Various – Lullabies For Sleepless People In A Tired World
  10. Will Guthrie ‎– People Pleaser Pt. II
  11. Enhet För Fri Musik – Ömhet & Skilsmässa

Wznowienia:

  • Michèle Bokanowski – Rhapsodia Battements Solaires
  • Robert Turman – Chapter Eleven
  • Robert Turman – Chapter Eleven
  • Elisabeth Waldo – Maracatú
  • Ryuichi Sakamoto – Esperanto Black Unity Trio ‎– Al-Fatihah
  • Maria Teresa Luciani – Situazioni Del Terzo Mondo
  • His Name Is Alive – A Silver Thread – Home Recordings 1979 – 1990
  • Keith Hudson – The Black Breast Has Produced Her Best, Flesh Of My Skin Blood Of My Blood

Rafał Iwański / Alameda 5 / Voices of the Cosmos / HATI / X-Navi:Et

  1. Tomaga – Intimate Immensity, (Hands In The Dark)
  2. Julian Sartorius – Locked Grooves, (OUS)
  3. DJ Nigga Fox – Live Nigginha Fox, (Principe)
  4. Old Castle – Welcome to Graceland, (Zoharum)
  5. Richard and Duncan Pinhas – Sources, (Bam Balam Records)
  6. Mchy i Porosty – Postapoland, (Hollow Press & HDK)
  7. Mirt – Burial Rituals of Ilé​-​Ifẹ̀, (wydawnictwo własne)
  8. Kompozyt – Spells, (Gusstaff Records & Don’t Sit On My Vinyl!)
  9. MazzBox – MazzBoxx, (Audio Cave)
  10. Tomek Chołoniewski – Music To Make Your Body Suffer, (Bocian Records)


Kaśka Paluch / Noise From Iceland

  1. Biosphere Angel’s Flight
  2. Ø Phase – All I Can Think About
  3. Denis Horvat – The serve of the abnormal
  4. V/A Einmusik – Bella Mar 08
  5. Rufus du Sol – Surrender
  6. Theon Cross – Intra-l
  7. Alan Fitzpatrick – Machine Therapy
  8. Jon Hopkins – Music for psychedelic therapy
  9. Rival Consoles – Overflow
  10. Principleasure – 2

Max Kohyt / Podpora/Kohyt

  1. Jane in Ether – Spoken / Unspoken
  2. Keith Rowe – Absence
  3. Gerard Lebik / Burkhard Beins – An Alphabet Of Fluctuation
  4. Lebik / Edwards / Lovens – Lepomis Gibbosus
  5. Dry Cleaning – New Long Leg
  6. Anthony Pateras – Pseudacusis
  7. Tomek Chołoniewski – Music To Make Your Body Suffer
  8. Mike Majkowski – Four Pieces
  9. Maja Miro – Hymnus Ad Ortum Solis
  10. Marc Johnson – Overpass

Maciek Frett / Job Karma/ Frett

  1. Savage Republic – Meteora
  2. Sieben – Lockdown 10 CD Box
  3. Templer – Myths And Consequences
  4. Lustmord & Karin Park – Alter
  5. Alternative Tv – Was It White And Sticky?
  6. D.A.F. – Nur Noch Einer
  7. Flint Glass – Psychopomps
  8. Meta Meat – Infrasupra
  9. Simm – To Late To Dream
  10. Dużo radości sprawiły mi też reedycje z Klanggalerie: C Cat Trance, Hula i Bourbonese Qualk

Jarosław Mak / Morenoise.pl

  1. Dreamweapon – Rites Of Lunacy
  2. Rick White – Where it’s fine
  3. The Bug – Fire
  4. Dola – Czasy
  5. Irreversible Entanglements – Open The Gates
  6. Mako Sica feat. Hamid Drake, Tatsu Aoki, Thymme Jones – Ourania
  7. Arthhur – Occult Fractures
  8. Stella Research Committee – A Proposed Method For for Determining Sanding Fitness
  9. Cable Ties – Far Enough
  10. Gaffa Bandana – Fraught in Waves

Richard Johnson (Theme, Splintered, Fourth Dimension Records, Lumberton Trading Company, Winter Hill Recordings)

  1. Tindersticks – Distractions, LP (Lucky Dog/City Slang)
  2. Are Mundal – Interloper, LP (Telesterion, Norway)
  3. Nick Cave & Warren Ellis – Carnage, LP (Goliath, UK)
  4. Tomek Choloniewski – Music to Make Your Body Suffer, CD (Bolt/Bocian/Soros, Poland)
  5. JFK – Avalanche Zone, LP (L.I.E.S. Records, USA)
  6. Ryan James Mawbey – Slow Wave of Long Comfort, CD (Woodford Halse, UK)
  7. Arab Strap – As Days Get Dark, LP (Rock Action, UK)
  8. Sourdure – De Mort Viva, LP (Pagans & others, France)
  9. Phew/John Duncan/Kondo Tatsuo – Backfire of Joy, LP (Black Truffle, Australia)
  10. Lonker See – Time Out, CD (Antena Krzyku, Poland)

Tomek Mirt / Mirt / Brasil And The Gallowbrothers Band

  1. Claire Rousay + More Eaze – An Afternoon Whine
  2. Marina Rosenfeld – Teenage Lontano 
  3. Shackleton – Departing Like Rivers 
  4. Daniel Bachman – Axacan
  5. Arszyn – Oddech
  6. Salamanda- Allez!
  7. Nick Malkin – Nothing Blues 
  8. David Shea – The Thousand Buddha Caves
  9. Pavel Milyakov & Bendik Giske – Pavel Milyakov & Bendik Giske 
  10. Li Yilei – 之 / OF

Piotr Wójcik / Dagdy Music

  1. Lehman – Beneath the Dirt and Snow
  2. Richard Barbieri – Under a Spell
  3. Cryo Depth – The Haunted Stories
  4. Vidna Obmana – Revealed By Composed Nature
  5. Paranoia Inducta – Into Eternal Darkness
  6. Wardruna – Kvitravn
  7. but I’m not – daemon trances I –VI
  8. Rome – Parlez-Vous Hate?
  9. Vladimír Hirsch – Katagenesis
  10. Martin L. Gore – The Third Chimpanzee

Marcin Regucki/ Alles

  1. Wszy – Gnidy
  2. Aska – út við sundin grá
  3. Taqbir – Taqbir
  4. Vanessa Amara – Music for acoustic instruments & feedback
  5. Schwefelgelb – Der rest der nacht
  6. Pharoah Sanders & The London Symphony Orchestra – Floating Points
  7. Konstantin Unwohl – Im Institut für Strömungstechnik
  8. Ślina – 42’00
  9. Mako Sica & Hamid Drake featuring Tatsu Aoki and Thymme Jones – Ourania
  10. New Age Steppers – Avant Gardening (nie nowe, ale wyszło w 2021)

Bartek Glanc / Psychoformalina

  1. Egrets on Ergot – Battle/Choice/Luxe
  2. The Bug – Fire
  3. Xeno & Oaklander – Vi/deo
  4. Cult Of Dom Keller – They Carried The Dead In A U.F.O
  5. Esses – Bloodletting for the Lonely
  6. Sleaford Mods – Spare Ribs
  7. Heimat – Zwei
  8. 10 000 Russos – Superinertia
  9. Whispering Sons – Several Others
  10. Silent – Modern Hate

Anxious arrow