Fera – Psiche Liberata

Anxious magazine Fera – Psiche Liberata

Po uznanych StupidamutaformaCorpo Senza Carne, Fera powraca z Psiche Liberata, niedoskonałym i zepsutym nagraniem, innymi słowy, dokładnie takim rodzajem magicznej podróży, w której chcesz się znaleźć.

Fera to Andrea De Franco, kompozytor elektroniczny z południowych Włoch, obecnie mieszkający w Bolonii, znany również ze swojej pracy jako artysta wizualny / projektant i członek kolektywu Undicesimacasa. Jego muzyczny kosmos jest głęboki i pełen wyobraźni, międzygalaktyczne przestrzenie, które kondensują fragmenty IDM, błyszczące tekstury, zniekształcone syntezatory, chrupiące technoidalne rytmy i wirujące abstrakcje, które delikatnie się splatają, czasem nastrojowe i surowe, częściej niebiańskie i budzące podziw.

Zmiksowany w Berlinie przez Steve’a Scanu „Psiche Liberata” zawiera gęsty i skomplikowany proces myślowy Fera w przeciwieństwie do jego prostego i bezpośredniego podejścia do pisania i nagrywania, które znajduje swoje bardziej naturalne źródło w jego zachwycających setach na żywo, gdzie sygnał mono przepływa przez kilka analogowych efektów, przekształcając się natychmiast w groźne obce groove’y i płynną ekstazę.

Data wydania: 21 czerwca 2024
Wydawca: Maple Death Records

Opracował: Artur Mieczkowski