XXI WROCŁAW INDUSTRIAL FESTIVAL


MORGUE ENSEMBLE (IT)

Morgue Ensemble Anxious Magazine

Solowy projekt Simone Salvatori – wokality i gitarzysty SPIRITUAL FRONT. MORGUE ENSEMBLE to hołd złożony mistrzom horroru takim  jak J. Carpenter. Mimo  skojarzeń (poprzez warstwę graficzną i nazwę), z włoskim ATRAX MORGUE, zawartość debiutanckiego albumu Black Scenario Vol. 1, to nie power electronics/harsh sound, a hipnotyczny dark ambient.  Wrocławski koncert MORGUE ENSEMBLE będzie zarazem pierwszym ujawnienem tego projektu na żywo.


KLEISTWAHR (UK)

Kleistwahr Anxious Magazine

Solowy projekt Gary’ego Mundy’ego ( RAMLEH, BREATHLESS, Broken Flag), założony w latach 80 po okresie przerwy został reaktywowany w 2009 r. Od tego czasu światło dzienne ujrzało kilka znakomicie przyjętych przez krytykę albumów,  na których Mundy daje  ujście swoim  fasynacjom sonicznym na przecięciu: elektroniki, hałasu i zniekształconej ścianie gitar. Najnowszy album Kleistwahra „In the Guts of a Year” został wydany przez Fourth Dimension Records w 2022 roku i zdobył szerokie uznanie.


IUGULA-THOR

Iugulathor

IUGULA-THOR to włoski eksperymentalny projekt industrialny utworzony w 1992 roku przez Andreę Chiaravalli przy udziale Paolo Bandery i Eraldo Bernocchi (Sigillum S ).Wczesne nagrania pozostawały  pod silnym wpływem thrashu i speed metalu, ale począwszy od  1994 roku projekt przesunął swoje poszukiwania na obszary  noise music.Projekt zawsze był owiany tajemnicą głównie ze względu na wykorzystanie ezoterycznych odniesień do Process Church of the Final Judgment (grupy religijnej działającej w latach 60. i 70), mitologii nordyckiej oraz  Aleistera Crowleya, twórcy nowoczesnego okultyzmu  od których jednak Iugula-Thor zawsze się dystansował. Muzyka projektu wciąż ewoluuje od mariażu trash metalu z intensywnymi elementami obscure sounds po rejony power electronics, noise.


SYNAPSCAPE (D)

SYNAPSCAPE Anxious Magazine

Grupa założona w 1994 roku przez Tima Knie’ap (ex-Blndwerk) i Philipp’a Münch’a (ex-Ars Moriendi). W 1995 roku podpisali kontrakt z legendarną wytwórnią Ant-Zen, w której do dziś wydają swoją muzykę. Zagrali ponad 100 koncertów w Niemczech i Europie, a także w USA. Muzyka SYNAPSCAPE to power noise dla koneserów intensywnych technoidalnych rytmów, połamanych fraz i przesterowanych wokali. Ich koncerty gromadzą pod sceną rzesze ludzi spragnionych mocnych bitów do tańca spod znaku ANT-ZEN i HANDS. W najbliższym czasie ukaże się nowy 13ty już album formacji.


SIMM (IT)

SIMM - Anxious Magazine

Dla Eraldo Bernocchi’ego – Simm to jego najbardziej osobisty projekt. Ten wszechstronny włoski muzyk aktualnie rezydujący w Londynie  zapewne znany jest  bywalcom WIF z pamiętnych koncertów: SIGILLUM S, OWLS (z Tony Wakeford’em) czy Darkwood.

Swoją muzyczną karierę rozpoczął już w 1977 roku jako muzyk zespołów punkrockowych. W 1985 roku Bernocchi, Paolo Bandera i Luca di Giorgio założyli konceptualny dźwiękowy projekt Sigillum S, który z czasem doczekał się międzynarodowego kultu. W tym samym roku, razem ze swoją żoną Petulią Mattioli, powołał do życia kulturalne centrum Verba Corrige Productions, które stało się domem dla wielu uznanych audiowizualnych projektów i kolaboracji. Na przestrzeni swojej kariery Bernocchi współpracował z takim gwiazdami jak Mick Harris (w zespołach SIMM, Black Engine), James Plotkin, Bill Laswell (Somma, Charged, Ashes i wiele innych), Nils Petter Molvaer, Harold Budd (Fragments from the Inside), Russell Mills, Toshinori Kondo (Charged), Raiz, Almamegretta, Thomas Fehlmann, Zu (Black Engine), DJ Olive, Markus Stockhausen (projekt Costituto – z Lorenzo Esposito Fornasarim), Giovanni Lindo Ferretti i z wieloma innymi. W latach 90-tych Eraldo skomponował muzykę do nagrodzonego Oskarem filmu Denti w reżyserii Gabriele Salvatore i był autorem wielu instalacji przygotowanych razem z Petulią Mattioli i Russellem Millsem. W 2008 roku stał się współzałożycielem brytyjskiej wytwórni płytowej RareNoiseRecords, której nakładem ukazało się wiele z jego nagrań – między innymi ambientowy duet Parched (z Davide Tiso) i Somma (z Nilsem Petterem Molvaer, Billem Laswellem, Raiz and Lorenzo Esposito Fornasarim).