XXI WROCŁAW INDUSTRIAL FESTIVAL

XXI WROCŁAW INDUSTRIAL FESTIVAL Anxious Magazine

3 XI – 6 XI 2022

03.11
🔊RONGWRONG /pl/ playing album “The Story of Alfons Czahor”
afterparty


04.11
🔊SCORN /uk/
🔊SIMM /it/
🔊SYNAPSCAPE /d/
🔊JFK /uk/
🔊IUGULA-THOR /it/
🔊KLEISTWAHR /uk/
🔊MORGUE ENSEMBLE (Simone Salvatori / it)
🔊MONUMENT ZERO /pl/
-afterparty


05.11
🔊ESPLENDOR GEOMETRICO /esp/
🔊SPIRITUAL FRONT/it/ playing album “Armageddon Gigolo”
🔊RAMLEH /uk/
🔊THOROFON /d/
🔊SSHE RETINA STIMULANTS /it/
🔊ERALDO BERNOCCHI/GARY MUNDY – Broken Masses /it/uk/
🔊FRETT /pl/
🔊 B°TONG /ch/
🔊EGOIST /pl/
afterparty


06.11
🔊GEWALT /de/
🔊SCHRÖTTERSBURG /pl/
🔊DULE TREE /pl/
🔊ZŁE OKO /pl/
afterparty


BILETY od 01.09.2022:

Karnet “early birds” – 350 PLN (od 01.09-21.09)

KARNET 2 pula – 380 PLN (od 22.09)

bilety na pojedyncze dni:
03.11 (czwartek) – 60 PLN (75 w dniu koncertu)
04.11 (piątek) – 150 PLN (170 w dniu koncertu)
05.11 (sobota) – 150 PLN (170 w dniu koncertu)
06.11 (niedziela) – 60 PLN (75 w dniu koncertu)

Bilety dostępne w sklepie: sklep.industrialart.eu



WIF’22 playlista na Spotify (19 z 21 artystów)


W najbliższych tygodniach, sukcesywnie postaramy się zaprezentować sylwetki artystów, niekoniecznie kompletne (zachęcamy do samodzielnych poszukiwań), którzy uświetnią XXI WROCŁAW INDUSTRIAL FESTIVAL.


JFK (UK)

JFK Anxious Magazine

JFK to solowy projekt Anthony’ego Di Franco, brytyjskiego muzyka i producenta muzyki elektronicznej/rock/noise. Anthony jest członkiem brytyjskiego undergroundowego zespołu  RAMLEH i byłym muzukiem legendy noise rocka SKULLFLOWER. Działa solowo od 1987 roku pod nazwami: JFK, AX i Ethnic Acid.

Projekt JFK pierwsze nagrania opublikował  na kasetach  w wytwórniach  Broken Flag i jego własnym wydawnictwie JFK. Po latach ciszy JFK powrócił – w latach 2017-2021 wydał aż 3 znakomite albumy dla wytworni  Fourth Dimension Records i  L.I.E.S. To muzyka wgniatająca słuchacza w fotel, minimalistyczna w środkach wyrazu ale zarazem potężna w brzmieniu,  podszyta intensywnym, mechanicznym basem i  wszechobecnym rytmem który pruje przestrzeń niczym karabin maszynowy. Jeżeli cokolwiek wypełnia lukę pomiędzy Power Electronics a napotężniejszymi produkacjami spod znaku Tresor to jest  to właśnie JFK.


SSHE RETINA STIMULANTS (IT)

SSHE RETINA STIMULANTS Anxious Magazine

Paolo L. Bandera (aka NG5361) już od blisko 30 lat tworzy niekonwencjonalne dźwięki m.in z grupą Sigillum S czy Iugula – Thor. Oprócz tego udziela się również solowo pod nazwą SSHE RETINA STIMULANTS. Bandera pisze także do magazynów muzycznych, m.in współpracuje z RUMORI SACRI, informatorem o włoskim podziemiu muzyki postindustrialnej. Był kuratorem dwóch włoskich edycji Industrial Culture Handbook.

GEWALT (D)

GEWALT Anxious Magazine
fot.: Frank Egel (RIP)

Berlińskie trio Gewalt to Helen Henflings, Patrick Wagners i Jasmin Rilkes. Koncerty Gewalt są alegorią o bardzo prostym znaczeniu: człowiek, jego wieczne poszukiwanie Boga i śmierć jako jedyne bezpieczeństwo. Lider zespołu, Patrick Wagner (ex Surogat) ‘upadły bohater niemieckiej niezależnej sceny muzycznej’ podkreśla, że agresja ich muzyki nie polega na samej głośności, ścianie gitar czy industrialnych bitach, ale wynika z ich pełnego przemocy (“gewalt”) wnętrza. Mus dla fanów Einstürzende Neubauten, Klausa Kinski i Big Black.


ERALDO BERNOCCHI / GARY MUNDY Broken Masses (IT/UK)

ERALDO BERNOCCHI / GARY MUNDY Broken Masses (IT) Anxious Magazine

Duet dwóch bardzo  twórczych osobistości. Bernocchi (Sigillum S, SIMM) i Mundy (Ramleh, Kleistwahr) od dawna planowali zrobić coś razem i jak wieść niesie, trwało to ponad 35 lat. Wydany  w tym roku przez Fourth Dimension Records  album “BROKEN MASSES” to zbiór pięciu długich utworów, które paraliżują pięknem  brzmień, a zarazem podskórnie wywołują odczucie izolacji. To idealna ścieżka dźwiękowa dla blokowisk i dużych skupisk ludzkich będących na skraju upadku.


B°TONG (CH)

B°TONG Anxious Magazine

Solowy projekt Chrissa Sigdella, który w swojej twórczości bazuje na eklektyzmie tworząc ilustracyjne ambientalne oprawy, aż po noise,  warstwy soundscapes i eksperymentalne mikro glitch. Każdemu albumowi przyświeca  osobny koncept. W muzyce tworzonej przez B*TONG odnajdą się zarówno fani awangardy jak koneserzy muzyki współczesnej. 

Chris współtworzy również wraz z Saschą Stadlmeier (EMERGE) duet Bu.d.d.A. czyli “Bund des dritten Auges”, który w połowie października wraz z projektem DREKKA zagra kilka koncertów w Polsce. Piszemy o tym tu.


MONUMENT ZERO (PL)

Wrocławski ansambl okazjonalny założony jesienią 2021 przez wokalistę Tomka Osińskiego i laptopiarza Łukasza Bejnara (Uchylaka). Propozycja duetu to fuzja ciężkiej estetyki sludge z tanecznością electro i hard tekno. Swoiste ballady złomiarzy opatrzone turpistyczną poezją. Soundtrack do nieistniejącego filmu postapo.

Dorobek płytowy formacji stanowi s/t album wydany na CD nakładem labelu Ubocze na początku tego roku.