Koncert: Grab, Jozep Obol

25 maja 2024, ADA, Puławska 37, Warszawa

Koncert: Grab, Jozep Obol
 Plakat: Marcin Domański 

Svmerki Ada Puławska serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert. Wystąpi noise-rockowy Grab z Rygi, którego muzyka chłoszcze bezlitośnie jak bałtycka bryza w listopadowy poranek i warszawski Jozep Obol (w składzie między innymi członkowie The Fight, Post Regimentu, Polskiego Piachu i Serotonin Zero), który swoimi indie folkowymi numerami sprawi, że poczujecie się na sali koncertowej jakbyście siedzieli nad rzeką albo przy ognisku. Będzie to też wyjątkowy wieczór dla paru osób z powodów pozamuzycznych.


GRAB

(Ryga, noise rock / experimental)

Grab anxious magazine

Grab to eksperymentalny zespół rockowy, który w swojej twórczości eksperymentuje z chaosem, entropią, dekonstrukcją kontekstu i fragmentarycznością, umieszczając wspomniane elementy w kontrolowanym środowisku muzyki alternatywnego rocka. Zespół wykorzystuje takie środki wyrazu artystycznego jak chaotyczna mikropolifonia, ziarnista synteza, ostry noise itp. Dźwięk i jego faktura są celowo wprowadzane w błąd, chaotyczne, czasem nieprecyzyjne rytmicznie i tonalnie. Członkowie zespołu są znani z takich zespołów jak TESA i Anna Kijeva.

Facebook
Instagram
Bandcamp


JOZEP OBOL

(Warszawa, indie folk)

Jozep Obol Anxious

Jozep Obol to związany z warszawską sceną niezależną/punkową autor tekstów i kompozytor nagrywający i występujący z zespołem i solo. Grał między innymi w takich składach jak Extra Lungs, The Fight i Knife in The Leg.

Muzyka z jego debiutanckiego albumu wydanego w 2023 roku oscyluje pomiędzy bezpośredniością i surowością indie folkowych piosenek tylko na gitarę akustyczną i wokal, a bardziej złożonymi kompozycjami z udziałem pianina, klarnetu, akordeonu czy saksofonu.

Na tym koncercie zobaczycie zespół w składzie:
Rolf – gitara basowa (Ye.stem, Post Regiment),
Vova Veselik – instrumenty klawiszowe (Serotonin Zero, Jars),
Piotr Mełech – klarnet (Polski Piach, Mełech/Kurek),
Roma – perkusja (Monday Suicide, Serotonin Zero)
Jozep Obol – gitary, wokal

Facebook
Instagram
Bandcamp


Wydarzenie na facebook

GDZIE: ADA, Puławska 37, Warszawa
KIEDY: 25 maja, sobota
DRZWI: 19:00
START: 20:00
WEJŚCIE: dobrowolna zrzutka