PREORDERY Requiem Records

Nowy Horyzont Biała

Bogate, kolekcjonerskie, wydawnictwo prezentujące pierwszy okres działalności tej wyjątkowej grupy, która powstała w Katowicach około 1984 r. Pierwsza część płyty to oscylujące wokół punk/new wave nagrania z Festiwalu w Jarocinie (1985 r.) oraz od wielu lat rozrzucone w odmętach internetu sesje z 1996 roku. W 1992 r., ukazała się kaseta demo – nazwana umownie “białą”, w tamtym czasie NOWY HORYZONT jako jeden z pierwszych w Polsce, skierował swoje zainteresowania ku szerszemu wykorzystaniu syntezatorów, samplera i automatu perkusyjnego w swojej muzyce. To druga część wydawnictwa, które zamyka 5 coverów, przygotowanych przez Artystów, dla których muzyka zespołu była i jest bardzo inspirująca.


Agressiva 69 Dlaczego nie Ty – Deformacja RMX

Specjalne wydawnictwo, będące zapowiedzią długo wyczekiwanego albumu.

Agressiva 69 to działający nieprzerwanie od początku lat 90. konglomerat – idei i wizji, które stały się inspiracją dla pokoleń. “Dlaczego nie Ty” – Deformacja, to upust tego i wizja ośmiu projektów, zaproszonych do stworzenia tych nagrań. Płytę otwiera oryginalny utwór, a potem jego deformacje, które pokazują jak inspirująca jest ta muzyka. 

Dlaczego Agressiva zadaje nam pytania – “Dlaczego nie Ty, Dlaczego nie ja, Dlaczego nie my wszyscy” ?


Spear Of Silence

Wznowienie pierwszej płyty, legendarnego zespołu.

Spear wyłonił się z odmętów przełomu lat 80 – i 90-tych, naznaczonych skrajnie intensywnymi poszukiwaniami i eksperymentami muzycznymi, estetycznymi i życiowymi. Industrial i postindustrial mieszały się z elektroniczną i elektroakustyczną awangardą. Test Department, SPK, Coil, PTV z Xanakisem, Stockhausenem, Varesem i wczesnym Pandereckim. Dadaizm, surrealizm, futuryzm z Fluxusem, filmem awangardowym, sztuką wideo i sztuką komputerową.


Aurora Międzynarodówka

Wznowienie bazujące na remasteringu z oryginalnych taśm.

Kultowa płyta i muzyka jakiej nikt nie prezentował w ówczesnej Polsce lat 80.
Wydawnictwo obszerne w formie i treści (specjalny trzy skrzydłowy ekopak (160×160 mm) z oknem. Całość uszlachetniona, aksamitną farbą proszkową, lakierem wybiórczym i grawerowanym logo). 40 stronicowa książka pełna wspomnień, zdjęc, skanów plakatów, ulotek etc.

Kolekcjonerskie wydawnictwo nie tylko dla fanów zespołu !


Wieloryb 2

“II” Wieloryba do dzisiaj stanowi jedno z najciekawszych świadectw rozwoju polskiej sceny EBM / Industrial. 

Druga płyta Wieloryba “II” (1995) została wydana rok po debiucie przez polski oddział austriackiej firmy KOCH International. Oprócz licencji (m.in. The Prodigy, Breakbeat Era, Basement Jaxx) i premierowych płyt polskich wykonawców (Apteka, Lombard, Albert Rosenfield, Lech Janerka), wytwórnia otworzyła się na rodzimą alternatywę z pogranicza EBM / techno / industrial. Oprócz Wieloryba w jej katalogu znalazły się później m.in  albumy Agressivy 69, Jesus Chrysler Suicide i Drimsztajn.

Wieloryb szedł swoją drogą, ale też otwierał się na nowe. Oprócz potężnych EBMowych petard (“hoo3 Century”, “S.C.O.”, “Poosh” czy “Public Brain” z samplami gitary i The Prodigy) oraz bliskiego Nine Inch Nails rocka industrialnego (“Hammered By The Gods”), wchodził też w nieco bardziej przystępne klimaty. Przykładem tego refleksyjny, electroidalny “Firedrome”, a także tytułowy “Dwa”, któremu już całkiem blisko do techno.

Wielkim zaskoczeniem dla fanów był też oryginalny cover “Isolation” Joy Division, który dzięki samplowanym riffom ma w sobie coś z  The Young Gods. Zespół ewidentnie obserwował, co dzieje się na świecie i wprowadzał to do swoich utworów – oczywiście nie porzucając autorskiego stylu. Wciąż było to cięższe niż cokolwiek, co wówczas ukazywało się na polskim rynku, ale coraz bardziej dopracowane produkcyjnie i różnorodne.

Marek Horodniczy

REQUIEM RECORDS